Peyk bir araya geldi..

1991 yılında başlayan bir dostluk Peyk'in kısa hikayesi.  İrfan Alış ve Serdal Ersoy’un İstanbul Üniversitesi Kampüsünde tanışmasıyla grubun temelleri atıldı.Sözler ve besteler cepte birikirken 1995 yılında Ertan Çalışkan (davul), Özgür Ulusoy (keman, klavye), 2006’da ise Barış Tokgöz’ün (bas gitar) katılımıyla grup bugün de aynı isimlerin yer aldığı kadrosunu oluşturmuş oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Peyk'in müziği..

Peyk’in melodik altyapısında, rock, blues, reggae hatta arabesk öğelere, ince keman ve piyano sololara rastlamak mümkün. Grup, müziğini "İçimdeki İz" adlı albümle birlikte trompet ve akordiyon ile de zenginleştirdi. Farklılık arayışı devam eden grup, müziğinde derinliğe, kliplerde ayrıntıya, konserlerde samimiyete önem göstererek devam ediyor sakin yolculuğuna..

 

Albümler çıkıyor..

İlk albüm kayıları 2006 sonbaharında Stüdyo Flat'te yapıldı. "Suluşaka" albümü 2007 yılında müzikseverler ile buluştu. Sonraki albüm ise 2010 yılında Öztop Stüdyo'da tamamlandı. 2011 yılında 2.albüm yıllar içerisinde derinleşmiş ve olgunlaşmış 9 şarkının yer aldığı "İçimdeki İz" adıyla raflara yerleşti.

 

 

 

Son Albüm..

Grubun son albümü "Teslim Olma"  kayıtları da yapan Canay Cengen'in büyük katkısıyla Kalan Müzik  etiketiyle raflarda yerini aldı. 

"Teslim Olma" albümünü grubun solisti İrfan Alış'tan dinleyelim..

"Böyle hisli bir albüm alın konuşması yapmak güzel olurdu…Ama bünyeye uymuyor..Öyle yarı hüzünlü falan..Maalesef…Biz bunu evvela kendimiz için yaptık..Ya da bunu sadece maddi bir şeye indirgemek de anlamsız…Evet paranız varsa ve bu müziği sevdinizse alın albüm…Yoksa paranız kafanıza göre bulun biryerlerden.. Albüm yapıyorum para verin diyenlere katılmıyorum..Yapan kanından canından verir yapar.. Onurlu bir sefalettir bu.. ve dayanışmadır..Fikret Mualla pirimiz bizim..Dinleyenler bize birşey borçlu değil ve biz de onlara..Aramızdaki sevgi varsa ki var bu sadece duygudur düşünülmez..Kazanamıyorsak hayatımızı müzikten çalışacağız ..her gariban gibi.. ama kimseye boyun eymeyeceğiz …yaparken ve yazarken..Cesur ve bağımsız olacağız..Bu yeter.."

İrfan Alış

Serdal Ersoy

Barış Tokgöz

Özgür Ulusoy

Ertan Çalışkan

  • YouTube - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • Pinterest - White Circle

© 2015 by PEYK.